Dwóch chłopców jedzących pizzę w restauracji napędzanej marketingiem.

Jak dostosować lokal do potrzeb dzieci w restauracji? Czy warto?

Rodziny z dziećmi to ważni goście restauracji, którzy chętnie wracają w ulubione miejsca. Dlatego warto dostosować lokal do potrzeb dzieci w restauracji. Trzeba przy tym jednak liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Maluchy bywają głośne i potrafią nabrudzić.

Jeśli chcesz, aby twoja restauracja była przyjazna rodzinom z dziećmi:

  1. Zainwestuj w krzesełka dla dzieci. Dobrze, aby miały pasy, którymi rodzice będą mogli zabezpieczyć maluchy. Zatroszcz się również o to, by w łazience znalazł się przewijak.
  2. Zadbaj o menu dla dzieci. Dobrze, aby można było wybrać z niego zarówno kultowe frytki, jak i coś zdrowszego, co będą mogli zamówić rodzice starannie troszczący się o jadłospis swojej pociechy.
  3. Miłym akcentem będą specjalne sztućce dla dzieci. Niektóre restauracje przygotowują również małe upominki dla najmłodszych, np. firmowe kolorowanki na podkładkach pod talerze.
  4. Dobrze, jeśli w lokalu znajdzie się mały kącik z zabawkami dla najmłodszych. Gdy nie masz miejsca, może być to choćby kosz z kilkoma grami i książkami.
  5. Rodzicom przychodzącym z małym dzieckiem kelnerzy mogą dodatkowo zaproponować ciepłą wodę lub zblendowanie warzyw zamawianych dla malucha.
  6. Jeśli tylko znajdzie się na to miejsce, to w restauracji warto wyznaczyć miejsce do karmienia niemowląt. Najlepiej, aby był to maleńki pokoik, w którym mama i dziecko będą czuć się komfortowo.

 

„Często chodzimy na rodzinny obiad z naszych synem. Jest bardzo grzeczny i nie przeszkadza innym gościom. O tym, że przyjdziemy z maluchem, mówię już w czasie dokonywania rezerwacji. Bardzo lubię, gdy dostajemy stolik, który stoi nieco na uboczu, z miejscem na wygodne dostawienie krzesełka. Dzięki temu możemy czuć się swobodniej.”

Tomek, tata 3-letniego Marcela

 

Nic na siłę – lokale tylko dla dorosłych

Nie można przy tym zapomnieć, że na rynku działa wiele lokali, które goszczą głównie dorosłych. Wielu gości specjalnie wybiera miejsca, w których mają pewność, że kolacja upłynie w przyjemnej, cichej atmosferze. Często też do takich miejsc wybierają się rodzice, którym udało się zostawić dziecko pod okiem dziadków lub opiekunki i chcą mieć chwilę tylko dla siebie. Są to również restauracje chętnie wybierane na spotkania biznesowe. Dlatego, zanim nie dostosujesz lokalu do potrzeb dzieci, zastanów się nad tym, kim są twoi klienci.

Pamiętaj, że potrzebne są ekologiczne słomki do napojów – StrefaWolnaOdPlastiku.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu marketingu Twojego lokalu – napisz do nas! Chętnie pomożemy.

Formularz kontaktowy

Dodano 25 lutego 2020 w Aktualności

Back to Top