bistro

Bistro. Nazwa zobowiązuje. Jak otworzyć bistro, które będzie dochodowe?

Francja nie istnieje bez swojego bistro, to immanentny element francuskiego krajobrazu. Genialne połączenie restauracji z kawiarnią, które zrobiło zawrotna karierę w świecie. Wszędzie, niezależnie od szerokości geograficznej, znajdziemy adaptacje francuskiego pierwowzoru, bez którego nie może obejść się żadna wielkomiejska metropolia. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „jak otworzyć bistro”?

Od czego zacząć?

Czym bistro uwodzi swoich bywalców? Być może tajemnica tkwi w domniemanym pochodzeniu tych lokali, które swoja nazwę zawdzięczają rosyjskim żołnierzom, którzy podczas okupacji Paryża w trakcie wojen napoleońskich, pokrzykiwali na opieszałych kelnerów „bystro, bystro” żądając w ten sposób natychmiastowej obsługi. Tak czy inaczej, bistro faktycznie kojarzy się z krótkim czasem realizacji zamówień, bezpretensjonalnym podejściem do gości, niezłożonym menu, często skreślonym na czarnej tablicy, oraz cenami, które nie wydrenują kieszeni gości. Bistro jest przyjazne, podręczne i sprzyja tym wszystkim, którzy nie maja czasu i ochoty na zbyt długie celebrowanie posiłku. Bistro z założenie jest dla wszystkich, zasada ta także dotyczy samych właścicieli. Dlatego jeśli chcesz rozpocząć swoja przygodę z gastronomią, a brakuje ci doświadczenia, zacznij od mniej skomplikowanego bistro, które jest znacznie łatwiejsze do opanowania i zarządzania.

Jak otworzyć dochodowe bistro?

Bistro kojarzące się z wielkomiejskim pospiechem jest faktycznie skierowane do tych odbiorców, którzy przed pracą lub w przerwie lunchowej chcą uzupełnić pokłady energii łykiem kawy lub małym co nieco, ważna jest wiec lokalizacja w pobliżu biur, uczelni lub tez większych osiedli. Wszędzie tam gdzie łatwo wpaść przy okazji pokonywania codziennych szlaków. Oferta powinna także odzwierciedlać rytm dnia, od propozycji śniadaniowej po nieskomplikowanie menu obiadowo- lunchowe. Znakomicie sprawdzają się tutaj oferty dnia złożone z malej przystawki, dania głównego i deseru. Takie rozwiązania sprzyjają właścicielowi w dobrym zarzadzaniu produktami, klienci zaś mogą liczyć na zawsze świeżą ofertę skomponowaną z sezonowych składników. Marketing bistro jest także mniej formalny od prestiżowych restauracji. Nie znaczy to, że komunikacja malej gastronomii jest mniej istotna. Wręcz przeciwnie, publikowanie codziennego lub cotygodniowego menu lunchowego jest nieodzownym elementem istnienia bistro. Dobrej jakości zdjęcia są absolutnym must have, bez których trudno będzie przebić się z ofertą. Właściciele tego rodzaju gastronomii powinni rozważyć także inwestycje w elektroniczny system zamówień, który pozwoliłby na opcje take away.

Podsumowanie

Wybór sprawdzonej agencji marketingowej jest właściwym krokiem, który szybko zaprocentuje. Kontakt z profesjonalistami od tworzenia wizerunku w sieci pozwala na stworzenie jednorodnego i spójnego przekazu, z którym lokal gastronomiczny ma szanse na podbój rynku już nie jako jadłodajnia ale rozpoznawalna marka.

Male bistro, wielkie możliwości

Posiadające imponującą tradycje bistro jest zadziwiająco współczesna formą gastronomii, która pozwala wybrać najbardziej optymalny profil. Daje pole zarówno do wprowadzania kreatywnych propozycji, jak i hołdowania bardziej tradycyjnym wzorom. Jest ukłonem dla wszystkich foodies, którzy szukają innowacji i prostoty, a także dla wszystkich tych, którzy tęsknią za babciną kuchnia domową. Niezależnie, która opcja zwycięży, bistro musi być szybkie, dostępne i przyjazne. Spełnienie tych kryteriów tylko wtedy zapewni małemu przedsięwzięciu, sukces wielkich rozmiarów.

Chcesz wiedzieć więcej o prowadzeniu bistro? Napisz do nas!

Dodano 26 kwietnia 2022 w Aktualności

Back to Top